טיול לסרי לנקה זה משהו מיוחד שהרבה מטיילים אומרים שאין עוד דבר כזה בעלם. טיול לסרי לנקה צריך לתכנן ולבחור מסלול שיאפשר לראות כל האטרקציות של סרי לנקה. בערך 2 ק"מ מערבית מקאנדי שוכן הגן הבוטני פראדניה. הוא נוסדה בשנת 1371 ומשתרע על שטח של יותר מ – 60 דונם. הוא בהחלט אטרקציה של האי סרילנקה אשר אי אפשר לפספס, אם אתם  הגעתם כמוני למקומות האלה. יש לכם שתי אפשרויות לבקר בגנים הבוטניים: לשלם כרטיס כניסה שעולה 1500רופיות ולצאת לבד לדרך ביחד עם קהל של הולכי רגל, או אתם תשלמו מדריך בעלות של 2500 רופיות. בחרתי את האפשרות האחרונה. זה היה שווה במיוחד מאחר שהמדריך היה מעולה, פרופסור, מסוגל לחשוף אזורים של הגן, באנגלית ללא רבב.
הוא היציג את מפת הגן והוביל את הקבוצה שהצטרפתי אליה אל המקומות הבולטים .ציפיתי לראות את העץ  המופלא שצמרתו משתרעת בשטח של 400 מ"ר, כפי שראיתי בסרט על סרי לנקה, אך למרבה הצער, הגשמים שהיו לפני שנתיים השפיע באופן שלילי עליו וחלק משמעותי של הצמרת ייבשה… עכשיו יש לו צמרת שהיא כנראה לא יותר מ-25 מטר מרובע.
כאן חיים, עטלפים רבים. עקפתי סמטה שלמה כדי לא להיחשף למקלחת לא שגרתית ולא נעיםמה.
לגן יש שטח של מעל 2,000 מ"ר מכוסה, ובחלק המרגש ביותר קיבלנו הסברים מהמדריך על מינים של סחלבים, אשר העניקו לנו צבע מלכותיים ועדינות. המינים המעניינים ביותר היו  סחלב עקרב, סחלב ריקוד והמין עם הפרחים הקטנים ביותר.
בכנות, הזמן שבו מוצג הגן לא היה די, הייתי ממליץ שלאחר סיום ההסברים של המדריך להישאר לבד ולהסתובב על השבילים. בטוח לא יהיה זמן מבוזבז!